2,4 megawattový střešní solární projekt v Portlandu

ProLogis (NYSE: PLD), jeden z předních mezinárodních poskytovatelů distribučních nemovitostí, dnes oznámil svůj druhý 2,4 megawattový (MW) solární projekt v Portlandu. Po dokončení bude tento projekt největším střešním solárním systémem v severozápadním Pacifiku.

2,4 megawattový střešní solární projekt v Portlandu

“S naším globálním střešním solárním programem jsme udělali obrovský pokrok,” řekl Drew Torbin, ředitel pro obnovitelnou energii společnosti ProLogis. “Zaznamenali jsme zvýšený zájem o naše střešní prostory, protože jsou pro solární instalace ideální a pro tyto účely jsou okamžitě k dispozici. Tento zvýšený zájem ze strany veřejných podniků a investorů ukazuje, že velkokapacitní výroba energie je tím správným řešením pro dnešní potřeby obnovitelné energie.”

ProLogis podepsal smlouvu na pronájem 84 000 metrů čtverečních střešních prostor s Portland General Electric (NYSE: POR) (PGE), předním dodavatelem elektrické energie, který zásobuje zhruba 818 000 domácností, komerčních a průmyslových společností v Oregonu. Tento 2,4 megawattový projekt bude pokrývat sedm budov.

Toto je druhý střešní solární projekt mezi dvěma společnostmi, který ProLogisu přináší partnerství s PGE a 3,5 MW solárních panelů generujících čistou energii – to je dostatečná energie na pokrytí spotřeby 388 domácností ročně.”

„PGE neustále rozšiřuje zdroje solární energie pro svoje zákazníky,“ řekla Carol Dillin, ředitelka zákaznického a ekonomického rozvoje společnosti PGE. „Jsme hrdí na pokračující partnerství s ProLogisem, na přínos inovativních projektů jako je tento do Oregonu a posílení stávajícího solárního průmyslu.“

Společnosti US Bank a PGE vytvořily Sunway 3 – společnost s ručením omezeným, která vlastní a spravuje systém a zajišťuje státní a federální solární daňový úvěr, který pomáhá projekt financovat. Veškerá vytvořená energie bude přímo napájet elektrickou síť společnosti PGE a bude sloužit zákazníkům této společnosti. ProLogis navíc poskytne poradenství při instalaci solárních panelů. Začátek výstavby je plánován na nejbližší období.

V současné době má ProLogis solární projekty instalované nebo ve výstavbě na 27 budovách ve Francii, Německu, Japonsku, Španělsku a USA. Tyto instalace pokrývají vice než 755 000 metrů čtverečních střešních prostor a mají 13,5 MW.

„Náš program je jedinečný, protože jsme vyhledali zdroje po celém světě, poskytujeme zkušenosti potřebné pro výstavbu a navazujeme spolupráci s místními institucemi a organizacemi při výstavbě solárních instalací ve velmi rychlé době,“ dodal Torbin. „Jsme velice rádi, že náš projekt vyvolal tolik zájmu a věříme, že solární program bude pro společnost ProLogis a její akcionáře velkou hodnotou.“

ProLogis skupina pro obnovitelnou energii byla založena v roce 2009 s hlavním cílem tvořit nové projekty, spravovat solární instalace a stávající projekty obnovitelné energie. ProLogis vlastní po celém světě více než 42 millionů metrů čtverečních střešních prostor vhodných pro solární instalace.

O společnosti ProLogis

ProLogis přední mezinárodní vlastník a správce logistických nemovitostí spravující více než 44 milionů čtverečních metrů průmyslového prostoru na trzích v Severní Americe, Evropě a v Asii. Společnost pronajímá průmyslové prostory více než 4 400 zákazníků. Mezi klienty společnosti patří výrobci, maloobchodníci, dopravci a ostatní společnosti využívající logistické služby ve velkém měřítku. Pro více informací o společnosti, prosím, navštivte: www.prologis.com

Související články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *