AEG Power Solutions dotuje fotovoltaiku místo státu

V souvislosti s událostmi posledních dnů v oblasti vládních omezení dotací fotovoltaických elektráren působí naprosto ozdravně zpráva společnosti AEG Power Solutions.

Jedná se o nepřímé dotace těchto elektráren. Samozřejmě to nevyrovná vládní škrty v této oblasti, ale částečně pomůže zvýšit ziskovost těchto projektů.

V čem spočívá tato technická dotace?

Jednou z hlavních částí celého fotovoltaického systému jsou centrální střídače napětí. Tyto střídače mají standardní účinnost 96-97 %. To znamená, že ve střídačích se standardně ztrácí 3-4 % energie resp. peněz.

AEG Power Solutions vyvinula a nyní dodává centrální střídače AEG Protect 250/500 kW s účinností 98,7 % dle evropské normy EN50530 (testováno mezinárodními nezávislými instituty Fraunhofen ISE a Bureau Veritas). V praxi to znamená, že u fotovoltaické elektrárny o výkonu 1 MW (největší fotovoltaická elektrárna v ČR má výkon 35 MW) může být roční výnos vyšší až o 360 000 Kč. Pokud to převedeme na plánovanou životnost fotovoltaické elektrárny, která je minimálně 20 let, tak tato technická dotace činí na každý 1 MW více než
7 mil Kč.

Místo státních dotací technický pokrok světových firem!

www.aeg-ups.cz

Související články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *