HiTechSolar míří na dálný východ

HiTechSolar, renomovaná česká společnost sídlící v Uherském Hradišti a působící v oblasti výstavby fotovoltaických elektráren na klíč, rozšířila své teritorium podnikatelských aktivit směrem na východ. Ředitel společnosti Vladimír Mléčka a David Vašát, produktový manažer, na počátku srpna 2010 navštívili Indii, aby podepsali kontrakt o spolupráci s výrobcem solárních modulů, společností Synergy Renewable Energy Ltd., která sídlí v Kalkatě. Indie se stává novým světovým fenoménem v oboru fotovoltaiky v době, kdy se evropský solární trh jeví méně atraktivním a dříve či později také omezeným teritoriem k udržení setrvačnosti podnikatelských zájmů v rozsahu, na jaký jsme byli zvyklí ještě v nedávné minulosti.

Vzhledem k současné neurovnané situaci přetrvávající ve vysoce vyspělých fotovoltaických zemích a s příchodem radikálních změn ve výkupní ceně elektrické energie, které česká vláda v naší zemi hodlá představit pro rok 2011, jsme zahájili hledání nových uplatnění ve fotovoltaice. Ta mají společnosti HiTechSolar pomoci udržet se v tomto oboru i v budoucnu,“ říká Vladimír Mléčka. „Máme úmysl působit na rozvíjejících se trzích – jako je například Indie -, kde si dokážeme vytvářet nové pracovní příležitosti. Nechceme plýtvat prostředky a ztrácet drahocenný čas přemýšlením nad neutěšenými restrikcemi a omezeními, jejichž prostřednictvím česká vláda hodlá fotovoltaiku zničit. Nechceme se výhradně zabývat vládními, čas od času nesystematickými řešeními, vedoucími pouze k chaosu namísto podporování nových pracovních příležitostí a myšlenek, které by mohly vznikat a dlouhou dobu sloužit ve prospěch lidské populace,“ tvrdí ředitel společnosti HiTechSolar.

Asie disponuje rapidně se rozvíjejícím oborem fotovoltaiky v Japonsku, Jižní Korey a samozřejmě Číně. Indie se díky svému obrovskému potenciálu, ať už nyní nebo v brzkém budoucnu, zařadí mezi významné světové „hráče“. Nicméně s poněkud odlišnou strategií. „Při vstupu na indický trh, respektive do spolupráce se společností Synergy Renewable Energy Ltd., stojíme na prahu nové éry existence firmy HiTechSolar. Tímto je nám umožněno vzájemně si předat získané zkušenosti a pomoci jeden druhému k dosažení budoucích cílů,“ říká David Vašát, produkt manažer HiTechSolar.

V první fázi se budeme snažit představit moduly značky Synergy na evropském trhu, kde je firma HiTechSolar velmi dobře známa. Rozhodli jsme se, jakožto partner společnosti Synergy Renewable Energy Ltd., napřímo participovat na budoucích indických fotovoltaických projektech. Navštívili jsme výrobní zařízení v Durgapuru, které do budoucna zaručuje velký potenciál s naplánovaným rozšířením výrobní a technologické kapacity do roku 2013. Naše firma se zabývá především inženýrstvím a budováním solárních elektráren. Stejné plány máme také v Indii, kde bude trh aktivní až do roku 2022. Hodláme se i nadále věnovat distribuci fotovoltaických komponentů. Česko-indické spojené úsilí je velkou motivací a významným posunem vpřed jak pro HiTechSolar, tak pro Synergy Renewable Energy Ltd. Toto partnerství může Indům pomoci přeskočit obtížnou počáteční fázi, jíž si každý nováček na trhu musí projít, aby se na něm pevně usadil,“ dodává David Vašát.

Spolupráce se společností HiTechSolar je mezníkem úspěchů pro Synergy Renewable Energy Ltd., protože HitechSolar je zkušenou firmou v oblasti výstavby solárních elektráren, zatímco Synergy Renewable Energy Ltd. je prozatím pouze výrobcem solárních modulů,“ říká Amitabh Kumar Gupta, generální manažer indické společnosti. „Indie má do roku 2022 ve výstavbě fotovoltaických elektráren stanoven obrovský cíl – výstavbu solárních elektráren o celkovém výkonu 20 GW. Je to pro nás velká příležitost. Ve spolupráci s firmou HiTechSolar tak získáme nové zkušenosti v oblasti realizace elektráren. Na základě této spolupráce budeme vybaveni vlastním designem, vývojem, schopností stavět elektrárny a také vyrábět moduly,“ prozrazuje Amitabh Kumar Gupta.

Firma HiTechSolar zahájila své aktivity v oboru fotovoltaiky v roce 2005 a je uznávaným stavitelem solárních elektráren a jejich dodávek „na klíč“ jak v České republice, tak za hranicemi země. Dosavadní megawattové realizace a jiné reference řadí tuto společnost HiTechSolar mezi profesionály ve svém oboru.

Společnost Synergy Renewable Energy Ltd. byla založena v roce 2005 a je ryze indickým podnikem, který bezostyšně plní své předsevzetí v rámci obnovitelných zdrojů pro domácí i komerční využití. Moderní výrobní zařízení a technologická laboratoř v Durgapuru (Západní Bengálsko) je pevným základem k posunutí této značky mezi fotovoltaickou elitu. Solární moduly značky Synergy mají TUV certifikaci a splňují nezbytné požadavky a specifikace.

První megawattová dodávka modulů Synergy Renewable Energy Ltd. je určena pro italský trh, kde HiTechSolar staví svůj solární projekt v jižní části italského poloostrova. Tato solární elektrárna by měla zahájit dodávky do distribuční sítě ještě do konce roku 2010.

www.hitechsolar.cz

Související články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *