Nové fotovoltaické elektrárny s výkonem 2,0MWp a 1,1MWp

Společnost CNPV Solar Power SA, přední dodavatel veškerých komponent pro fotovoltaické elektrárny, který zajišťuje výrobu ingotů, buněk a matric, včetně sestavení cenově příznivých fotovoltaických modulů na bázi krystalů, dnes oznámila dokončení a spuštění dvou pozemních fotovoltaických elektráren s výkonem 2,0MWp a 1,1MWp v České republice. Obě elektrárny, které byly dokončeny na konci prosince roku 2009, navrhla firma Stand-By Europe.

Pozemní solární systémy byly instalovány pro soukromé investory v České republice v lokalitách Kosořín (2,0MWp) a Malšice Čenkov (1,1MWp). Projekty financovaly banky Unicredit Leasing, respektive Volksbank. Při instalaci, která byla právě dokončena, bylo použito solárních modulů, které dodala společnost CNPV na základě dříve oznámeného uzavření obchodní smlouvy mezi společností a jejím strategickým partnerem, firmou Stand-By Europe, Czech Republic. Solární systémy jsou v plném provozu od prosince 2009 a představují investici 11 miliónů eur. Tyto fotovoltaické systémy s celkovým výkonem 3,1MWp za rok vyrobí 2,759 MW/h elektrické energie, což představuje roční spotřebu elektřiny téměř 1100 rodinných domů. Díky tomu se každý rok dostane do atmosféry o 3,159.055 tun emisí CO2 méně.

„Jsme velmi potěšeni, že jsme mohli dodat naše vysoce kvalitní moduly s celkovým výkonem 3,1MWp pro tyto velké fotovoltaické elektrárny, které firmy Stand-By Europe a Lumen instalovaly v České republice a představují velmi speciální projekty mezi těmi, jež jsou dosud v České republice instalovány“, řekli Zhang Shunfu, generální ředitel a B. Veerraju Chaudary, provozní a technický ředitel firmy CNPV ve společném prohlášení. „Jsme potěšeni, že se nám podařilo posílit obchodní spolupráci s jedním z našich klíčových strategických partnerů, firmou Stand-By Europe, se kterou chceme do budoucna i nadále úzce spolupracovat nejen v České republice, ale také v ostatních východoevropských zemích, spolu s růstem našeho podnikání.“

Václav Příhoda a Jan Buřič, generální ředitelé firmy Stand-By Europe a Tomáš Novák, generální ředitel firmy Lumen, poznamenali: „Jsme rádi, že
jsme na těchto velkých projektech spolupracovali s firmou CNPV a mohli jsme tak využít vysoce kvalitních modulů firmy CNPV a jejich špičkového výkonu, spolu se skvělými službami firmy CNPV pro zákazníky. Dokončení těchto projektů je dalším důkazem toho, jaké zkušenosti mají firmy Stand-By Europe a Lumen s realizací vysoce náročných projektů v oblasti výstavby fotovoltaických elektráren.“

Společnosti Stand-By Europe a Lumen uspořádaly u příležitosti otevření obou projektů jednodenní oslavu přímo na místě instalace blízko Prahy. Této akce se zúčastnili významní představitelé orgánů místní samosprávy, spolu se zákazníky a dodavateli a zástupci vedení firmy CNPV.

O společnosti CNPV

Firma China Solar Photovoltaic SA (index NYSE Euronext: ALCNP) je díky své stoprocentně vlastněné dceřiné společnosti CNPV Dongying photovoltaic Power Company Limited přední nadnárodní firmou v oblasti dodávek komponent pro solární elektrárny. Firma vyrábí a dodává ingoty, články, buňky a solární moduly. Společnost disponuje špičkovým týmem, který navrhuje a vyrábí vysoce hospodárné a cenově přijatelné pozemní krystalické fotovoltaické moduly. Naše krystalické fotovoltaické moduly vynikají spolehlivostí a dlouhodobou životností a jsou podrobovány pečlivému zkoušení jak v naší firmě, tak ze strany třetích subjektů. Všechny naše produkty jsou certifikovány dle norem IEC61215, IEC61730, UL, a CE pro zajištění jejich špičkové výkonnosti a bezpečnosti. Více informací o naší společnosti najdete na webových stránkách www.cnpv-power.com.

O společnosti STAND-BY Europe s.r.o.

Vedoucí pracovníci firmy STAND-BY Europe působí v elektronickém průmyslu již více než deset let. Z toho více než tři roky působí na trhu výstavby fotovoltaických elektráren. Firma STAND-BY Europe jako developerská a distribuční společnost vznikla v důsledku nutnosti uspokojit stále rostoucí poptávku po obnovitelných zdrojích energie. Firma STAND-BY Europe nabízí koncovým klientům návrh, vývoj a instalaci fotovoltaických systémů za podpory a partnerství s dobře známou společností Lumen Engineering Company. Ve svých projektech firma využívá vysoce kvalitní fotovoltaické moduly od renomovaného výrobce – firmy CNPV. Více informací o společnosti STAND-BY Europe najdete na webových stránkách www.standby-europe.com.

Související články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *