Prologis skupina pro obnovitelnou energii

ProLogis Renewable Energy disponuje střešními solárními panely o rozloze 9000 fotbalových hřišť na 105 trzích po celém světě, čímž vytváří přidanou hodnotu stávajícího majetku společnosti v oblasti obnovitelných zdrojů energie. ProLogis ovlivňuje svou vedoucí pozici na trhu s nemovitostmi a konstrukčními kapacitami poskytováním jednoduchého, praktického, efektivního a dlouhodobého řešení pro instalaci obnovitelných zdrojů svým partnerům z oblasti výroby elektrické energie.

Globální platforma nemovitého majetku společnosti ProLogis v kombinaci s odbornou znalostí v oblasti developerských služeb je páteří této nabídky. ProLogis má lokální projektové manažery s detailní znalostí schvalovacího procesu, pracovních vztahů a budov samotných. Spolu s těmito kvalifikacemi, které ProLogis přináší do partnerství s investory projektů a vlastníky jakými jsou banky, private equity společnosti a poskytovatelé služeb, společnost umožňuje rozvoj projektů obnovitelných zdrojů energií ve velkém měřítku.

Společnost ProLogis využívá tento vysoce efektivní obchodní model založený na stávajících kapacitách objektů, aby vytvořila další hodnotu svých objektů a zároveň maximalizovala užitek svých kvalifikací a majetku ve smyslu naplňování závazků společnosti ve vztahu ke globálnímu oteplování.

Již mnoho let ProLogis implementuje komponenty obnovitelných zdrojů energií do udržitelného designu svých distribučních parků. V roce 2005 společnost instalovala své první střešní panely během pilotních evropských projektů, které dokázaly úspěch technického provedení. Ale opravdu první solární instalace, jež skutečně představila pevný obchodní model společnosti a schopnost rychlé instalace rozsáhlého solárního řešení, byl americký projekt v roce 2008. Od té doby jsou solární střešní panely instalovány na všech třech kontinentech.

Od května roku 2010 společnost ProLogis dokončila nebo má ve stádiu výstavby 32 objektů napříč Francií, Německem, Japonskem, Španělskem a USA. Instalace pokrývají více než 3,5 miliónu čtverečních metrů střešní plochy o celkovém výkonu 24,6 MW.

Projekty, jež jsou provozu nebo ve stádiu vývoje představují jen 2 % ze 150 milionů čtverečních metrů střešního plochy společnosti ProLogis vhodné pro výrobu obnovitelné energie.

Bezkonkurenční platforma společnosti ProLogis je klíčovou strategickou výhodou pro výrobce elektrické energie, protože jim umožňuje využít výhod obnovitelných zdrojů energie v širokém měřítku, v různých lokalitách, dvacet čtyři denně, a to vše od jednoho partnera z oblasti nemovitého majetku.

Lokální spoluúčast

Projekty obnovitelných zdrojů energií přirozeně vyplývají z lokálních investic ve formě dodávek materiálu, služeb a práce. V designu a konstrukci našich střešních instalací Rooftop Photovoltaic Test Site spoléháme na produkty a služby dodávané několika firem z Colorada jako:

  • Design a konstrukce elektrických součástí – Howard Electric, Inc.
  • Ověření nosného zatížení – S.A. Miro, Inc.
  • Konstrukce střešních součástí – Colorado Moisture Control, Inc.
  • Dodávka inventerů – SMA America, LLC
  • Dodávka modulu – Ascent Solar Technologies, Inc.

Závěsný solární systém společnosti Prologis

Ve spolupráci s firmou HatiCon Solar společnost ProLogis vytvořila design nového závěsného systému určeného pro střešní solární instalace. V pozici vlastníka a developeranemovitého majetku hledáme nejkompatibilnější řešení pro naše střechy, a to jak ve smyslu konstrukčního zatížení, tak i neporušenosti střechy. Tento nově připojený závěsový design kombinuje standardizované, lehké hliníkové části s dlouhodobou zárukou udržovatelného a vodotěsného spojení k našim budovám.

HatiCon Solar vyvíjí a vyrábí vysoce kvalitní, k životnímu prostředí šetrné montážní systémy pro severoamerický fotovoltaický energetický trh.

www.HatiConSolar.com

Hledání nejvhodnějších řešení pro střešní solární instalace

Fotovoltaické (PV) technologie se vyvíjejí a nové společnosti vstupují na trh, proto je pro ProLogis rozhodující, že této technologii a instalacím rozumí a může tak přijít s optimálním řešením vlastních instalací pro každou budovu v jakékoli lokalitě.

Kolik energie můžeme vyrobit na našich střechách? Jaký je nejefektivnější instalační model? To právě zjišťujeme. Vytvořili jsme střešní fotovoltaické (PV) testovací místo v Denveru v Coloradu. Tento projekt zajistí ProLogisu expertízu v oblasti technologií solárních panelů a přispěje k trvale udržitelnému programu společnosti.

MiaSole je průkopníkem a jedním z předních developerů CIGS (měď, indium, síran, selenid) fotovoltaických solárních panelů s tenkým filmem. Díky výjimečnému výrobnímu procesu nabízí MiaSole CIGS systém jako jeden z nejméně nákladných a vysoce efektivních solárních panelů na světě – a nabízí tak velký potenciál pro využívání solární energie jako trvale udržitelného zdroje. www.miasole.com

GS-Solar je výrobce vysoce integrované silikonové solární jednotky s tenkým filmem. Společnost má roční kapacitu 400 MW z pěti továren a její designérská společnost Apollo Star je zapsána na burze v Hong-Kongu. Všechny moduly mají certifikáty IEC61646, IEC61730 a UL1703 a poskytují záruku 25 let garantovanouspolečností Munich RE Group. www.gs-solar.com

Ascent Solar vyrábí BiVP jednotky využívající nejvyspělejší proces CIGS (měď, indium, síran, selenid) s plastovým substrátem. Tato společnost nabízí unikátní, flexibilní, lehký, trvanlivý a estetický modul, který může být využit u většiny komerčních budov. www.ascentsolar.com

Xunlight je výrobcem flexibilních, lehkých a výkonných silikonových solárních jednotek. Trojité solární články jsou vyráběny rolovacím procesem a potom kompletovány a zapouzdřeny do trvanlivých vodotěsných jednotek, které se dají jednoduše instalovat přímo na střechu bez penetrace. www.xunlight.com

Solyndra navrhuje a vyrábí solární systémy pro střechy komerčních budov včetně panelů a zajištění montáže. Využívá patentované cylindrické jednotky a CIGS technologii. Lehké a neprodyšné systémy společnosti Solyndra zaručují jednoduchou instalaci a nízký přívod elektřiny pro typizované střechy komerčních budov. Solyndra má sídlo ve Fremontu v Kalifornii. www.solyndra.com

Suniva vyrábí vysoce výkonnostní monokrystalické silikonové solární články a výkonné nízkonákladové solární jednotky s cílem, aby byla solární elektřina na stejné cenové úrovni jako fosilní palivo. Suniva vlastní exkluzivní licence na důležité patenty a patentované intelektuální vlastnictví vytvořené zakladatelem společnosti Suniva panem Ajeetem Rohatgim na univerzitě v Georgii. www.suniva.com

First Solar vyrábí solární jednotky za pomoci vyspělé technologie CdTe (kadmium, tellurid) a poskytuje komplexní řešení fotovoltaických systémů. Společnost poskytuje ekonomicky reálnou alternativu k využívání fosilních paliv. First Solar se zaměřuje na využívání odpadu a díky recyklaci vytváří efektivní obnovitelné zdroje energie, které chrání životní prostředí. www.firstsolar.com

United Solar Ovonic, dceřiná společnost Energy Conversion Devices, Inc. Je přední společností v oblasti výstavby integrovaných a komerčních fotovoltaických střešních systémů. Společnost vyrábí silikonové solární lamináty. Produkty této společnosti distribuované pod značkou UNI-SOLAR se výborně hodí pro nízkorozpočtová střešní solární řešení, protože jsou lehké, trvanlivé, flexibilní a mohou být integrovány přímo se stavebním materiálem. www.uni-solar.com

Naše střešní fotovoltaické testovací místo ukazuje srovnání několika jednotkových technologií, včetně monokrystalických, tenkých skleněných filmů a membránových tenkých jednotek.

Testovací místo o výkonu výroby energie 11 kWp obsahuje 99 jednotek od osmi různých výrobců. Instalace navíc obsahuje 16 samostatných monitorovacích vláken, z nichž každé testuje určité parametry systému.

Související články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *