Střešní fotovoltaické testovací centrum – Denver, Colorado

ProLogis jeden z předních mezinárodních poskytovatelů distribučních nemovitostí, včera oznámil zahájení nového střešního fotovoltaického (PV) testovacího místa v Denveru v Coloradu, které bylo zřízeno ProLogis skupinou pro obnovitelnou energii k testování technologií solárních panelů.

„Jsme jedinou realitní společností, která vyvinula program zaměřený na urychlování rozmístění rozsáhlých solárních panelů a nyní naše úsilí v této oblasti graduje odhalením testovacího místa,“ řekl Walt Rakowich, chief executive officer společnosti ProLogis. „Vzhledem k tomu, že fotovoltaické (PV) technologie se teprve vyvíjejí a nové společnosti vstupují na trh, je rozhodující, že ProLogis této technologii a instalacím rozumí a může tak přijít s optimálním řešením vlastních instalací pro každou budovu v jakékoli lokalitě. Jsme hrdi na rozšíření tohoto programu a na jeho přínos v oblasti udržitelné energie.“

„Úsilí společnosti ProLogis je zářným příkladem toho, co tuzemské společnosti dělají pro podporu životního prostředí a čisté energie,“ řekl John Hickenlooper, starosta města Denver. „Jsme velice rádi, že si společnost jako testovací místo vybrala právě Denver a spolupracuje na projektu s místními společnostmi. ProLogis připravuje půdu pro ještě větší využití obnovitelné energie v Coloradu a po celém světě.“

Testovací místo o výkonu výroby energie 11 kWp obsahuje 99 jednotek od osmi různých výrobců: Ascent Solar (NASDAQ: ASTI), First Solar (NASDAQ: FSLR), GS-Solar, MiaSole, Solyndra, Suniva, United Solar Ovonic a Xunlight. Již vyrobená energie díky počátečnímu nastavení ukazuje srovnání několika jednotkových technologií, včetně monokrystalických, tenkých skleněných filmů a membránových tenkých jednotek. Instalace navíc obsahuje 16 samostatných monitorovacích vláken, z nichž každé testuje určité parametry systému.

Jako součást testovacího místa ProLogis vytvořil ve spolupráci se společností HatiCon Solar nový systém zaměřený na využívání střešních solárních instalací. Matt Singleton, viceprezident společnosti ProLogis pro obnovitelnou energii, dodal: „Jako developer a vlastník vyhledáváme ta nejvhodnější řešení pro naše střešní instalace, ať už z hlediska konstrukčního zatížení nebo střešní integrity. Tento nový systém pro naše budovy obsahuje standardizované odlehčené hliníkové části s dlouhodobou zárukou udržitelnosti a neprodyšnosti.“

Při budování testovacího místa ProLogis využíval služby a produkty několika společností z Colorada včetně společností Ascent Solar, Colorado Moisture Control, Inc., Howard Electric, Inc., S.A. Miro, Inc. a SMA America, LLC.

ProLogis má instalované solární projekty nebo solární projekty ve výstavbě na 32 budovách ve Francii, Německu, Japonsku, Španělsku a USA. Instalace zahrnují vice než 984 800 metrů čtverečních střešních prostor o celkovém výkonu 24,6 MW.

Skupina pro obnovitelnou energii společnosti ProLogis byla založena v roce 2009 s hlavním cílem tvořit nové projekty, spravovat solární instalace a stávající projekty obnovitelné energie. ProLogis vlastní více než 42 milionů metrů čtverečních střešních prostor vhodných pro solární fotovoltaické instalace po celém světě.

www.prologis.com

Související články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *