Tenkovrstvé solární moduly CIGS firmy MiaSolé s účinnosti 14%

Přední výrobce tenkovrstvých fotovoltaických solárních panelů CIGS (Copper Indium Gallium Selenide – měď, indium, galium selenid) firma MiaSolé, oznámila, že Národní laboratoř pro obnovitelné energie (NREL) při Ministerstvu energetiky USA na základě nezávislých testů potvrdila, že účinnost solárních panelů, které firma vyrábí, dosahuje 14,3%/m2.

Účinnost 14,3 %, kterou tyto moduly vykazují, představuje zatím nejvyšší potvrzenou hodnotu účinnosti mezi komerčně prodávanými moduly CIGS. „Jsme potěšeni, že se nám i nadále daří zlepšovat a rozvíjet naše technologie a současně snižovat náklady a plnit náš výrobní plán,“ řekl Dr. Joseph Laia, generální ředitel firmy MiaSolé.

MiaSolé nyní nabízí solární moduly s účinností srovnatelnou s polysilikonovými panely. Solární moduly firmy MiaSolé se však vyrábí s nižšími výrobními náklady a jejich nákup lze financovat prostřednictvím bankovních úvěrů.

Jedinečný výrobní proces firmy MiaSolé spočívá v nanesení CIGS na pružný substrát z korozivzdorné oceli. Díky použité technologii lze nanést všechny vrstvy v rámci jednoho nepřerušovaného pracovního postupu. Výsledkem je solární panel s vysokou účinností. MiaSolé je jediným výrobcem tenkostěnných solárních panelů, který využívá povlakovací technologii založenou výhradně na rozprašování povlaku, což přináší snížení výrobních nákladů i samotné doby výroby.

V první polovině letošního roku dodala firma MiaSolé solární panely s celkovým výkonem 6,5MW. Za celý rok 2010 prodá firma MiaSolé solární panely s celkovým výkonem 22MW. Produkty firmy MiaSolé jsou určeny pro energetické firmy a nezávislé výrobce elektřiny. Panely jsou vhodné jak pro velkoplošné instalace na střechu, tak pro pozemní instalace.

O laboratoři NREL

NREL je hlavní národní laboratoř pro obnovitelnou a trvale udržitelnou energii při Ministerstvu energetiky USA. Laboratoř se kromě měření účinnosti obnovitelných zdrojů energie zabývá také výzkumem a vývojem na poli energetiky. Laboratoř NREL pro Ministerstvo energetiky USA provozuje firma The Alliance for Sustainable Energy, LLC.

O společnosti MiaSolé

MiaSolé je průkopníkem a předním výrobcem tenkovrstvých fotovoltaických solárních panelů CIGS (Copper Indium Gallium Selenide – Měď Indium Galium Selenid), které jsou jedny z nejúčinnějších a současně nejlevnějších solárních panelů na světě. Hlavním cílem firmy MiaSolé je maximálně využívat skvělý potenciál sluneční energie a nabídnout rovnovážné rozložení tohoto zdroje energie do roku 2012. Firma MiaSolé sídlí v Kalifornii a provozuje dva výrobní závody. V roce 2010 začne firma stavět třetí výrobní halu na solární panely.

miasole.com

Související články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *