Články v rubrice 'Ekologie'

Co čeká fotovoltaiku v roce 2011?

13. Prosinec 2010 | Bez komentářů
Rubriky: Ekologie, Průmysl a výrobci

Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil. Podle známého výroku z pohádky postupovala v letošních rozhodnutích ohledně solárního byznysu i naše vláda. Bohužel v tomto případě nešlo o vítězství dobra nad zlem.

Tenkovrstvé solarní moduly CIGS s účinností 15,7 procent

03. Prosinec 2010 | Bez komentářů
Rubriky: Ekologie, Průmysl a výrobci

MiaSolé, přední výrobce tenkovrstvých fotovoltaických solárních panelů měď – indium – galium – selenid (CIGS) oznámil, že Národní laboratoř pro obnovitelnou energii amerického Ministerstva energetiky (NREL) nezávisle potvrdila u jeho velkoplošných článků (velikosti 1 m2) účinnost 15,7 procent.

HiTechSolar míří na dálný východ

20. Září 2010 | Bez komentářů
Rubriky: Ekologie, Průmysl a výrobci

HiTechSolar, renomovaná česká společnost sídlící v Uherském Hradišti a působící v oblasti výstavby fotovoltaických elektráren na klíč, rozšířila své teritorium podnikatelských aktivit směrem na východ.

Stává se evropská doprava zelenější?

27. Duben 2010 | Bez komentářů
Rubriky: Auto moto, Ekologie

Zatímco technologický pokrok přináší čistější vozidla, stále více lidí cestuje a více zboží je přepravováno na delší vzdálenosti, čímž se význam přínosu snižuje. Na základě analýzy dlouhodobých trendů vyzývá nová zpráva Evropské agentury pro životní prostředí (EEA) k vytvoření jasné vize, která bude definovat evropský dopravní systém do roku 2050 a důsledné politiky pro jeho […]

Geely, vůz na alternativní pohon

23. Duben 2010 | Bez komentářů
Rubriky: Auto moto, Ekologie

Stejně jako v čínské pohádce „Zrození motýla“, byl i porod Geelyho – vozítka na alternativní pohon – velmi těžký a nyní, po opravdu velmi bolestivém úsilí, se tento vůz konečně dočkal své premiéry na autosalónu v čínském Beijingu.