Prologis skupina pro obnovitelnou energii

18. Květen 2010 | Bez komentářů
Rubriky: Průmysl a výrobci

ProLogis Renewable Energy disponuje střešními solárními panely o rozloze 9000 fotbalových hřišť na 105 trzích po celém světě, čímž vytváří přidanou hodnotu stávajícího majetku společnosti v oblasti obnovitelných zdrojů energie.

Střešní fotovoltaické testovací centrum – Denver, Colorado

18. Květen 2010 | Bez komentářů
Rubriky: Průmysl a výrobci

ProLogis jeden z předních mezinárodních poskytovatelů distribučních nemovitostí, včera oznámil zahájení nového střešního fotovoltaického (PV) testovacího místa v Denveru v Coloradu, které bylo zřízeno ProLogis skupinou pro obnovitelnou energii k testování technologií solárních panelů.

Stává se evropská doprava zelenější?

27. Duben 2010 | Bez komentářů
Rubriky: Auto moto, Ekologie

Zatímco technologický pokrok přináší čistější vozidla, stále více lidí cestuje a více zboží je přepravováno na delší vzdálenosti, čímž se význam přínosu snižuje. Na základě analýzy dlouhodobých trendů vyzývá nová zpráva Evropské agentury pro životní prostředí (EEA) k vytvoření jasné vize, která bude definovat evropský dopravní systém do roku 2050 a důsledné politiky pro jeho […]

Geely, vůz na alternativní pohon

23. Duben 2010 | Bez komentářů
Rubriky: Auto moto, Ekologie

Stejně jako v čínské pohádce „Zrození motýla“, byl i porod Geelyho – vozítka na alternativní pohon – velmi těžký a nyní, po opravdu velmi bolestivém úsilí, se tento vůz konečně dočkal své premiéry na autosalónu v čínském Beijingu.

Tepelná čerpadla Mitsubishi Zubadan

25. Březen 2010 | Bez komentářů
Rubriky: Dům, byt a zahrada

Japonská firma Mitsubishi Electric představuje revoluční technologii v tepelných čerpadlech. Jako jediná na světě používá speciální úpravu vstřikování chladiva přímo do kompresoru a tím umožňuje venkovním jednotkám Mitsubishi Zubadan vytápět na 100% svého výkonu až do -15 °C.