Itálie opět láká investory do solárního byznysu

05. Leden 2011 | Bez komentářů
Rubriky: Průmysl a výrobci

Pesimistické předpovědi o odlivu mozků a investorů kvůli neutěšené situaci v rámci českého fotovoltaického trhu se začínají naplňovat. Zkušené firmy z oboru zvedají kotvy a své know-how uplatňují v zahraničí, kde jsou pro solární byznys nastaveny příznivější podmínky.

Co čeká fotovoltaiku v roce 2011?

13. Prosinec 2010 | Bez komentářů
Rubriky: Ekologie, Průmysl a výrobci

Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil. Podle známého výroku z pohádky postupovala v letošních rozhodnutích ohledně solárního byznysu i naše vláda. Bohužel v tomto případě nešlo o vítězství dobra nad zlem.

Tenkovrstvé solarní moduly CIGS s účinností 15,7 procent

03. Prosinec 2010 | Bez komentářů
Rubriky: Ekologie, Průmysl a výrobci

MiaSolé, přední výrobce tenkovrstvých fotovoltaických solárních panelů měď – indium – galium – selenid (CIGS) oznámil, že Národní laboratoř pro obnovitelnou energii amerického Ministerstva energetiky (NREL) nezávisle potvrdila u jeho velkoplošných článků (velikosti 1 m2) účinnost 15,7 procent.

AEG Power Solutions dotuje fotovoltaiku místo státu

04. Listopad 2010 | Bez komentářů
Rubriky: Průmysl a výrobci

V souvislosti s událostmi posledních dnů v oblasti vládních omezení dotací fotovoltaických elektráren působí naprosto ozdravně zpráva společnosti AEG Power Solutions.

České fotovoltaice zvoní umíráček

02. Listopad 2010 | 1 komentář
Rubriky: Průmysl a výrobci

Smršť krachujících firem, masivní propouštění zaměstnanců, odliv mozků, nezájem investorů, velké problémy dodavatelů a nakonec snadná kořist pro německé a čínské firmy. Toto není aktuální dušičkový scénář katastrofického filmu. Bohužel jde o reálné prognózy vývoje českého fotovoltaického trhu.