Co čeká fotovoltaiku v roce 2011?

13. Prosinec 2010 | Bez komentářů
Rubriky: Ekologie, Průmysl a výrobci

Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil. Podle známého výroku z pohádky postupovala v letošních rozhodnutích ohledně solárního byznysu i naše vláda. Bohužel v tomto případě nešlo o vítězství dobra nad zlem.

Tenkovrstvé solarní moduly CIGS s účinností 15,7 procent

03. Prosinec 2010 | Bez komentářů
Rubriky: Ekologie, Průmysl a výrobci

MiaSolé, přední výrobce tenkovrstvých fotovoltaických solárních panelů měď – indium – galium – selenid (CIGS) oznámil, že Národní laboratoř pro obnovitelnou energii amerického Ministerstva energetiky (NREL) nezávisle potvrdila u jeho velkoplošných článků (velikosti 1 m2) účinnost 15,7 procent.

Tenkovrstvé solární moduly CIGS firmy MiaSolé s účinnosti 14%

02. Září 2010 | Bez komentářů
Rubriky: Průmysl a výrobci

Přední výrobce tenkovrstvých fotovoltaických solárních panelů CIGS (Copper Indium Gallium Selenide – měď, indium, galium selenid) firma MiaSolé, oznámila, že Národní laboratoř pro obnovitelné energie (NREL) při Ministerstvu energetiky USA na základě nezávislých testů potvrdila, že účinnost solárních panelů, které firma vyrábí, dosahuje 14,3%/m2.

Německo utiskuje český fotovoltaický trh

25. Květen 2010 | Bez komentářů
Rubriky: Průmysl a výrobci

Velký nedostatek komponentů trápí české producenty solární energie. Rádi by stavěli nové sluneční elektrárny, nemají však z čeho. Dodavatelé fotovoltaických systémů upřednostňují zásobování německého trhu, světové solární velmoci. Ostatní státy EU přicházejí na řadu až po pokrytí objednávek západních sousedů. 

Energie zdarma pomocí solárních kolektorů

27. Říjen 2009 | 1 komentář
Rubriky: Průmysl a výrobci

Solární panel je solární zařízení transformující sluneční záření (světelné i tepelné) v elektrickou případně tepelnou energii a umožňující její následné jednodušší použití a skladování.